ឯកឧត្តម អ៊ុំ កុសល អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម និងជាប្រធានលេខាធិការដ្ឋាននៃក្រុមការងារអន្តរស្ថាប័ន សម្រាប់ពិនិត្យ តាមដាន វាយតម្លៃការអនុវត្តគោលនយោបាយជាតិស្តីពីដំឡូងមី ២០២០-២០២៥ (ក.ត.គ.ដ) បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំលេខាធិការដ្ឋាននៃក.ត.គ.ដ. ដើម្បីត្រៀមរៀបចំត្រួតពិនិត្យនិងការវាយតម្លៃចុងអាណត្ដិនៃការអនុវត្តគោលនយោបាយជាតិស្តីពីដំឡូងមី ២០២០-២០២៥
(ភ្នំពេញ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីស្តីការក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ឯកឧត្តម អ៊ុំ កុសល អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម និងជាប្រធានលេខាធិការដ្ឋាននៃក្រុមការងារអន្តរស្ថាប័ន សម្រាប់ពិនិត្យ តាមដាន វាយតម្លៃការអនុវត្តគោលនយោបាយជាតិស្តីពីដំឡូងមី ២០២០-២០២៥ (ក.ត.គ.ដ) បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំលេខាធិការដ្ឋាននៃក.ត.គ.ដ. ដើម្បីត្រៀមរៀបចំត្រួតពិនិត្យនិងការវាយតម្លៃចុងអាណត្ដិនៃការអនុវត្តគោលនយោបាយជាតិស្តីពីដំឡូងមី ២០២០-២០២៥ ដោយមានការចូលរួមផ្ទាល់ និងតាមប្រព័ន្ធវីដេអូពីសមាជិក សមាជិកា តំណាងមកពីក្រសួង ស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ មន្រ្តីជំនាញនៃក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម និងមន្ទីរពាណិជ្ជកម្មខេត្តពាក់ព័ន្ធរួមទាំងតំណាងសហព័ន្ធដំឡូងមីកម្ពុជា និងសមាគមសម្ព័ន្ធដំឡូងមីកម្ពុជា-ចិន សរុប ៥០នាក់។ កិច្ចប្រជុំនេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងសំខាន់ៗ រួមមាន ១. បង្ហាញអំពីវឌ្ឍនភាពនៃការជំរុញអនុវត្ដគោលនយោបាយ និង ២. ពិនិត្យ ផ្ដល់យោបល់ និងពិភាក្សាលើសេចក្ដីព្រាងសូចនាករនិងលទ្ធភាពត្រៀមរៀបចំត្រួតពិនិត្យនិងការវាយតម្លៃចុងអាណត្ដិនៃការអនុវត្តគោលនយោបាយជាតិស្តីពីដំឡូងមី ២០២០-២០២៥។